Connect with us

Ultima Ora

Published

on

PERFORMANȚĂ! Cristina Neagu a urcat pe primul loc în topul marcatoarelor din Liga Campionilor 1

Handbalista clubului bucureștean CSM Cristina Neagu,, a urcat pe primul loc în topul marcatoarelor Ligii Campionilor.

Neagu a reuști această performanță după victoria echipei CSM Bucureşti cu ŢSKA Moscova, scor 32-27, în turul sferturilor competiţiei.

Românca are 106 goluri faţă de 104 ale handbalistei de la Brest. Brest va juca însă duminică, cu Metz, turul sferturilor, astfel că Ana Gros are şansa de a reveni în topul marcatoarelor.

Cristina Neagu a mai câştigat titlul de golgeter al Ligii Campionilor în 2015 şi 2018.